خرما پیارم جنوب در زنان باعث پاک سازی رحم می شود

گزارش شده است که میوه خرما پیارم جنوب علاوه بر ارزش غذایی، اثرات مفیدی برای سلامتی نیز دارد. میوه های جمع آوری شده از درختان خرمای تجاری به صورت متوالی با آب و متانول استخراج شدند. تمام انواع میوه خرما حاوی قندها، فنولیک ها، تری ترپنوئیدها، تری گلیسیریدها، اسیدهای چرب و استروئیدها بودند.

که قندها اجزای غالب بودند. عصاره آب و متانولی میوه خرما برای فعالیت های آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و مهار تکثیر سلول های تومور انسانی مورد سنجش قرار گرفت. در سنجش آنتی اکسیدانی MTT، عصاره های متانولی با غلظت 250 میکروگرم بر میلی لیتر فعالیت متوسطی با مقادیر جذب بین 0.14 و 0.41 نشان دادند.

عصاره های آب و متانولی در 100 میکروگرم در میلی لیتر پراکسیداسیون لیپیدی  را به ترتیب 50-67٪ و 58-82٪ مهار کردند. در سنجش ضد التهابی با استفاده از آنزیم‌های سیکلواکسیژناز ، آب و عصاره‌های متانولی با غلظت 100 میکروگرم در میلی‌لیتر، مهار آنزیم را به میزان 45٪ نشان دادند.

خرما

به ترتیب 48٪ و 48-52٪. در غلظت‌های 100 میکروگرم بر میلی‌لیتر، عصاره‌های متانولی تمام میوه‌های خرما فعالیت مهاری تکثیر سلولی حاشیه‌ای را علیه رده‌های سلولی تومور معده، پروستات، روده بزرگ، سینه و ریه نشان دادند.

نتایج سنجش زیستی نشان می‌دهد که تفاوت واریته‌ای در میان 29 میوه خرما که از نظر اثرات مفید برای سلامتی ناشی از اجزای غیرتغذیه‌ای موجود در آن مقایسه می‌شود، فاکتور مهمی نیست.

بیش از 450 نوع یا رقم خرما در پادشاهی عربستان سعودی رشد می کند و بیش از 1 میلیون تن میوه خرما تولید می کند که حدود 14 درصد از کل تولید جهانی را تشکیل می دهد ما قبلاً اجزای غذایی کاربردی را در میوه خرمای گران‌ترین میوه خرما در بازار گزارش کرده بودیم.

در این مطالعه، فواید سلامتی 29 رقم قابل توجه میوه خرما، بارنی المدینه، حلوا، خشرم، خدری، خلاص، دگلت نور، دخاینی، رابعه، روشدیا، روتانا، روتانا الشرق، ساباکا، سوکری القاسم را تعیین کردیم.

سلاج، شلبی، شیشهی، صفوی، سفری، سگای، آجوا، عنبرا، لوبان، مبروم، مجهول، متوه، منیفی، نبط علی، نبوت سیف و هلالی با استفاده از زیست سنجی آزمایشگاهی نشان داده شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.