سیم جوش مسی دست دوم قرمز زرد

سیم جوش مسی قرمز یکی از مواد لازم برای اتصال لوله های مسی به روش جوشکاری است. برای استفاده از سیم جوش باید به جنس موادی کی تحت جوشکاری است، دقت کنید و مفتول مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال از سیم جوش با جنس آهنی نمیتوان برای جوش دادن ظروف مس استفاده کرد و یا برای جوش دادن طلا نمیتوان از سیم جوش مسی استفاده کرد، یا برای جوش دادن دو سطح آلومینیومی نمیتوان از مس استفاده کرد.

باید ببینید که برای جوش دادن از چه نوع سیم جوشی میتوانید استفاده کنید تا نتیجه ی فوق العاده بگیرید. سیم جوش دست دوم را میتوان با قیمت پایین تری تهیه کرد. سیم جوش مسی دست دوم قرمز و زرد مانند دیگر سیم جوش ها از کیفیت بالایی برخوردارند. شما میتوانید انواع سیم جوش های مسی در رنگ های قر مز و زرد را به راحتی تهیه کنید زیرا سیم جوش در کشور تولیدات گسترده ای دارد.

سیم جوش مسی دست دوم قرمز زرد

قیمت سیم جوش مسی

قیمت سیم جوش مسی همه ی مشتریان می خواهند سیم ضد جوش ارزان و با کیفیتی خریداری کنند. ابتدا باید برای خرید، مقایسه انجام دهید. به عنوان مثال کیفیت و قیمت محصولات را با هم مقایسه کنید. سیم جوش ها یکی از موارد مصرفی اصلی در صنعت جوشکاری به شمار می روند. این مواد در شکل ها، کاربرد ها، قطرها و سایز های مختلف تولید و عرضه می شوند.

بر اساس جنس و سطح کار و همینطور گستردگی کار، سیم جوش متناسب توسط نیروی فنی انتخاب می شود. قیمت سیم جوش مسی با توجه به نوع و کیفیت آن با هم فرق دارد و خرید عمده ی این محصول به صرفه میباشد. اگر واسطه های فروش سیم جوش مسی را حذف کنید به طبع آن با قیمت مناسب تری این محصول را میتوانید تهیه کنید. پس در شهر هایی که کارخانه ی تولید سیم جوش در آنجا وجود دارد قیمت مناسب تر می باشد.

سیم جوش مسی قرمز

سیم جوش مسی قرمز مس یک فلز قرمز رنگ است که هم قابلیت هدایت الکتریسیته بسیار بالایی دارد و هم به راحتی میتوان آن را با سیم جوش مسی قرمز جوش زد. سیم جوش ها داری مختلفی هستند که با توجه به فلز پایه باید سیم جوش مناسب را اتنخاب کنیم. سیم جوش مسی قرمز در جوشکاری قطعات مسی و به روش جوشکاری CO2 بکار گرفته می شود.

سیم جوش مسی قرمز در قطر های مختلف و اغلب 0.8 میلی متر الی 1.2 میلیمتر و بیشتر به صورت کلاف عرضه میشود. در این نوع اتصال ورق های مس و یا قطعات مسی با بکار گیری سیم جوش مسی قرمز آن ها را جوش میزنند. جوشکاری مس با بکارگیری از سیم جوش مسی یکی از دقیق ترین روش های جوشکاری بوده و نیاز به اوپراتور هایی با تجربه بالا و ماهر دارد.

سیم جوش مسی یزد

سیم جوش مسی یزد به سیم فلزی روکش دار که به وسیله آن عمل جوشکاری انجام می شود، سیم جوش گفته می شود. از جمله سیم جوش های با کیفیت ایرانی میتوان به سیم جوش مسی یزد اشاره کرد. سیم جوش مسی یزد از جمله کالاهای با کیفیت در این عرصه به شمار می رود. سیم جوش مسی یزد در اکثر ایران دارای نمایندگی می باشد و به عرضه مستقیم و بی واسطه می پردازد.

سیم جوش مسی آلومینیوم

سیم جوش مسی آلومینیوم جوشکاری آلومینیوم با استفاده از گاز استیلن انجام میشود. برای این کار معمولا از شعله خنثی استفاده می شود و از ماده ای به نام روانساز کمک گرفته خواهد شد. سیم جوش مسی آلومینیوم میتواند آلومینیوم خالص باشد و یا آلیاژی از آن باشد و قطر آن ها هم باید از قطعات مورد نظر کمی بیشتر باشد. همچنین سطح بالایی قطعه ای که قرار است جوش داده شود باید کاملا با استفاده از سوهان و یا برس های مخصوص صیقلی و تمیز شود.

آلومینیونم به دلیل هدایت پذیری الکتریکی و حرارتی بالا انتخاب مناسبی برای جنس سیم جوش ها می باشد. این فلز سفید رنگ بوده و در هوای آزاد روکشی به نام اکسید آلومینیوم روی آن پوشانده میشود. سیم جوش مسی آلومینیوم در صنعت اتصالات متفاوت و با ضخامت هاو کاربرد های بسیاری وجود دارد. به همین دلیل آلیاژ های متفاوتی برای سیم جوش های آلومینیومی در بازار وجود دارند.

به بررسی آن ها میپردازیم؛

۱_سیم جوش مسی آلومینیوم ER 1050؛ از این نوع سیم جوش آلومینیوم در اتصال دو فلز با آلومینیوم خالص با پنج درصد روکش تیتانیوم برای بهبود جوشکاری استفاده میشود.

۲_سیم جوش مسی آلومینیوم ER 4047؛ این مدل دارای نقطه ی ذوب پایین و مقاوم در برابر زنگ زدگی میباشد. کاربرد این سیم جوش در صنعت پتروشیمی، مخازن تحت فشار، تجهیزات پزشکی می باشد.

۳_سیم جوش آلومینیوم ER 5554؛ برای تحمل بالای فلز در حرارت ها و فشار های بالا از این نوع برای اتصالات محکم استفاده می شود. بدلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی میباشد، در صنایع دریایی بسیار مورد توجه و استفاده قرار میگیرد.

۴_سیم جوش مسی آلومینیومی نور؛ یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین نوع سیم جوش آلومینیومی مدل نور می باشد. بدلیل کیفیت بالای این محصول، محبوبیت زیادی بین افرادی که جوشکاری انجام میدهند پیدا کرده است.

۵_سیم جوش مسی آلومینیوم ER 5754؛ درصد بکار رفته از آلیاژ ها در این نوع سه درصد منیزیم می باشد. به دلیل ترکیبات مناسب، علاوه بر مقاومت بسیار بالا در مقابل زنگ زدگی فلزات و جای جوش نیز مقاوم می باشد.

۶_سیم جوش مسی آلومینیوم ER 5087؛ استفاده از این نوع سیم جوش باعث افزایش مقاومت و طاقت اتصال، انعطاف پذیری بالا و همچنین مقاوم در برابر پوسیدگی ها می شود و در اتصالات داخلی سازه های دریایی، صنایع کشتی سازی و مخازن فشار قوی کاربرد دارد.

۷_سیم جوش مسی آلومینیوم ER 4043؛ این مدل از سیم جوش برای اتصال دو فلز آلومینیوم با درصد دو تا هفت درصد سیلیسیم استفاده میشود. این نوع محصول در صنایع شیمیایی، بدنه مخازن، تانک های حمل و نقل، لوازم خانگی، خودرو سازی و کشتی سازی استفاده می شود. حالت های این نوع مدل به شکل جوش تخت، جوش افقی، جوش عمودی سربالا می باشد.

پس در این مطلب درباره ی سیم جوش مسی دست دوم زرد و قرمز، سیم جوش مسی یزد، مشخصات و کاربرد سیم جوش مسی و همینطور سیم جوش مسی آلومینیومی و آشنا شدن با انواع و کاربرد های آن به اطلاعات مان افزوده شد. با داشتن این اطلاعات میتوانید محصول با کیفیت و مناسب کار خود را انتخاب کنید.

فراموش نکنید هنگام جوشکاری موارد ایمنی را رعایت کنید، بخصوص از عینک های مخصوص استفاده کنید تا آسیبی به چشم شما وارد نشود و همینطور از ماسک استفاده کنید تا گاز های ناشی از آن شما را اذیت نکند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.